Vásárlóink további választásai
Nocpix Lumi L35R by Infi hőkamera kereső távolságmérővel
Hikmicro Lynx LH35 2.0 kereső hőkamera
Nocpix Lumi H35 by Infi hőkamera kereső
HIKMICRO Habrok 4K 2.0 modell: HE25L 5.5-22X60
Nocpix Mate Lite L38 hőkamera előtét
Leírás
ThermTec Cyclops Pro 335 hőkamera kereső
A ThermTec Cyclops 335 Pro egykezes hőkamera monokulár 384x288 pixel szenzor mérettel és 35mm fókusztávolsággal lép a piacra.
A Pro változat továbbfejlesztett NETD≤25mk érzékelője a legapróbb részleteket is rögzíti, még akkor is, ha a célpont és a háttér hőmérséklete közel azonos.
Az akár 6-szoros zoom jelentős minőségromlás nélküli nagyítást tesz lehetővé, kiváló élességet és a részletek legnagyobb felbontását biztosítja a legkisebbtől a legnagyobb nagyításig.
A ThermTec készülékek elsősorban egyszerű, innovatív kezelhetőségükkel hívják fel magukra a figyelmet. A jól ismert, kényelmesen tartható tubus forma adott, az anyagminőség magáért beszél.
- A jó tapintású anyagok, a finom működtethetőség és a kattogás mentesen vezérelhető 5 funkciós joystick minden eddiginél nagyobb rugalmasságot biztosít.
- A 12 mikronos szenzor saját fejlesztés, a 17 mikronostól lényegesen jobb képpel, kiváló részletességgel. A 25 mK érzékenység garantálja a minimális hőeltérések pontos és részletes megjelenítését is.
- A Cyclops Pro egy gigantikus méretű, kiemelkedően informatív 1024x768 felbontásó OLED kijelzőt kapott, mely -20 és +55°C között garantálja a kamera kiváló képmegjelenítését. A kijelző személyre szabhatósága minden eddiginél sokrétűbb.
- AI (Artificial Intelligence - mesterséges intelligencia) távolságmérő (intelligens távolságbecslő, nem lézeres távolságmérő). Egy képfeldolgozó algoritmus segítségével ennek aktivált állapotában a hőkamera automatikusan feltünteti a mozgó tárgy / vad távolságát. Tiszta háttér előtt mozgó, kivehető kontúrokkal rendelkező vad esetén igen hatékony eszköz.
- Kétirányú WiFi kommunikáció: 4G/5G képes készülékekkel akár valósidejű képmegosztás.
- Fotó és videó rögzítés és visszajátszás, rendkívül egyszerű kezelhetőség számítógéppel és magán az eszközön is.
- Akár 12 óra üzemidő a beépített 2 db 18650 szabványú akkumulátornak köszönhetően.
- GPS a területen történő pontosabb eligazodáshoz.
- Folyamatos zoom. A joysticknak köszönhetően nem körforgásszerű a nagyítás kezelése, hanem dedikált kezelőszervekkel nagyítható, illetve kicsinyíthető a látott kép - megkönnyítendő a vad beazonosítását, illetve követését.
- IP67 védelem akár rövid ideig tartó vízbe merülés ellen
Felhasználási területek:
Joystick - megnövelt funkcionalitás
A normál nyomógombok közt megbúvó, gumírozott, vízálló joystick önmagában kezeli a finom, folytonos nagyítást, kicsinyítést, színmódok közötti váltást, "okos" távolságbecslést és használható a menübe való belépésre, illetve a funkciók kiválasztására.
Megjelenítési módok
A Cyclops 6 különböző előre beállított színmódot képes megjeleníteni, mely mindig az aktuális jelenethez igazítható.
City módban a kamera kifejezetten a hőforrás részleteit hangsúlyozza ki, mely akár zordabb időjárási körülmények közt is jól alkalmazható. Jungle módban a háttér is hangsúlyos, ezzel rendkívül látványos széles dinamika tartományú kép érhető el, mely bizonyos jeleneteknél hasznosabb beállítás lehet. Mindez azt jelenti, hogy a kép hihetetlen mértékben személyre szbaható. Lehet az akár ilyen selymes, fakított is, mint a képeken, de hihetetlen kontrasztos is.
Emellett élesség / fényerő / kontraszt és "Képzaj szűrése" funkció is elérhető menüből - számtalan lehetőséget kínálva az egyedi beállításokra.
Az OLED kijelző mindig kiváló kontrasztú képet garantál, a beépített PIP funkció alapból kétszeres nagyítást kínál a látott jelenethez képest.
A gyártó emellett olyan részletre is gondolt, mint pl. az állapotjelző LED kikapcsolhatósága, mely hasznos funkció az éjszakában.
Applikáció
IOS és Android platformokon elérhető a "Smart Thermal" alkalmazás, mellyel rendkívüli módon kibővíthető a készülék alkalmazhatósági köre.
Paraméterek
| Távolságmérő modul: | NEM |
| Eszköz típusa: | Hőkamera keresőtávcső |
| Hőszenzor | 384x288 12µm |
| Hőszenzor NETD | 25 mK |
| Kijelző | 1024 x 768 pixel, 0.39 coll színes OLED |
| Nagyítás tartomány (x) | 3,3 – 19,8 |
| Objektív | 35 mm F1.0, manuális fókusz |
| Vízszintes látószög (°) | 7.5 |
| Adattárolás | 16 GB belső memória |
| Alap nagyítás (x) | 3,3 |
| Állvány csatlakozás | van |
| Betekintési távolság | 40 mm |
| Csatlakozók | USB-C töltő és analóg videó jelkimenetként |
| Digitális zoom | 1 - 6x folyamatos |
| Dioptria kompenzáció | -5 - +5 |
| Egyéb tulajdonságok | AI (Mesterséges Inteligencia) támogatott távbecslő |
| WDR (nagy dinamika tartomány) mód, Objektum (hangsúlyozott) mód, forrópont követés, beépített WiFi, livestream funkció, USB-s képátvitel számítógépre, analóg videó kábel valós idejű képátvitelre | |
| Energiaellátás | beépített 2x18650 akku |
| Észlelési távolság | Észlelés:1800 m (emberalak); Azonosítás:878 m (emberalak); 680 m (vaddisznó) |
| Felépítés | Egyszemes kereső |
| Gyártó | ThermTec |
| Gyártó által vállalt garancia | 3 év gyártói garancia a készülékre, 1 év az akkumulátorra |
| Hőkamera felépítés | Egyszemes kereső |
| Képfrissítés | 50 Hz |
| Látószög (°) | 7.5°x 5.6° |
| Távolságmérő | Mesterséges intelligencia |
| Méretek | 190x67x63 mm |
| Működési / tárolási hőmérséklet | -20°- +55°C / - |
| Spektrális méréstartomány | 8 - 14 µm |
| Szenzor | 384x288 pixel 12 µm pixel méret |
| Szín | fekete |
| Tartozékok | hőkamera, csuklópánt, USB-C kábel, videó kábel, puhafalú tok, használati útmutató |
| Tömeg (g) | 550 |
| Ütésállóság | 1 m magasról történő leejtésig |
| Üzemidő | akár 12 óra |
| Vízállóság | IP67 |
